Військове братство








Наша кнопка:


Наші партнери:



ГО ТУБД "Спас-Україна" не співпрацює, та не має жодного відношення до ВГО "Всеукраїнська федерація "Спас" та її регіональних структур.

"Товариство Нестора Махна "Гуляй-Поле"

на головну

Громадська організація "Товариство Нестора Махна "Гуляй-Поле" була створена 29 вересня 1998 року з місцевим статусом у м. Києві. Пізніше, 26 жовтня 2000 року, Товариство набуло статусу Всеукраїнської громадської організації, змінивши назву на "Всеукраїнська громадська організація "Товариство Нестора Махна "Гуляй-Поле". Ініціатором створення Товариства та його Головою був народний депутат України 2 і 3-го скликання, Член Центральної Ради УРП "Собор", Віце-президент Федерації шахів України, підполковник Анатолій Васильович Єрмак.

Анатолій Єрмак, який народився та виріс на батьківщині Нестора Махна, став цілеспрямовуючою силою діяльності Товариства. Пройшов тривалий складний шлях служби в органах КДБ-СБУ, отримав спеціальну підготовку по боротьбі з тероризмом. Був учасником ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у 1986 році. В парламенті 2 і 3-го скликання був членом Комітету з питань боротьби з організованою злочинність і корупцією. Був головою та брав участь в роботі спеціальних слідчих комісій Верховної Ради України. Разом з Григорієм Омельченком, Миколою Петренком, Миколою Мельником та іншими відданими офіцерами-парламентарями займався розслідуванням тяжких злочинів, вчинених вищим керівництвом держави. Як парламентарій безпосередньо розробляв законопроекти про боротьбу з корупцією, про посилення відповідальності за посадові злочини тощо. Анатолій Єрмак є одним із ініціаторів створення депутатського об'єднання "Антимафія", "Спілки офіцерів України", Української Республіканської партії "Собор". Є одним із ініціаторів заснування серії книг "Правди і суду", написаних за матеріалами депутатського об'єднання "Антимафія". З цієї серії видано вже 7 книг: "Правди і суду", "Корозія влади", "Володимир Следнєв: Кучма, мафія і я", "$пецоперація "Нульовий варіант", "Синдикат" (автор - Анатолій Бень), "Спрут", "Спрут 2", (автор - Богдан Українець) в яких розкривається правда про злочини, вчинені вищим керівництвом української держави.

Однією з головних заслуг Анатолія Єрмака є його активна робота в об'єднанні зусиль талановитих людей, патріотів рідної землі в діяльності по збереженню і примноженню національних надбань, встановленню та донесенню історичної правди про мужніх синів і дочок України, вихованню на духовних началах справжньої української еліти.

Серед членів Товариства є визначні історики, діячі освіти, культури, мистецтва, політики, офіцери. Зокрема, членами товариства є друг і соратник, бойовий побратим Анатолія Єрмака народний депутат України, Голова спілки офіцерів України, полковник Григорій Омельченко, віддані українські офіцери Валентин Грінченко та Олександр Рябека, академік Юрій Шилов, народні артисти України Василь Нечепа, Василь та Антоніна Литвини. Членами Товариства є громадські організації: "Міжнародний освітній фонд імені Ярослава Мудрого" (президент - Валентина Стрілько), який займається підтримкою та розвитком освіти, відродженням освітянського руху на Україні, підтримкою талановитої молоді; Всеукраїнська Асоціація "Афганці Чорнобиля" (голова правління - Олександр Рябека), яка об'єднала ветеранів війни в Афганістані, учасників бойових дій та інших локальних військових конфліктів, осіб які брали участь в ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, з метою захисту соціальних прав та гарантій її членів, а також об'єднання зусиль з надання допомоги постраждалим, інвалідам, сім'ям загиблих та померлих; дитячо-юнацька спортивна школа козацького бойового мистецтва "Спас" (керівник - Олександр Притула), яка відроджує та розвиває козацький бойовий рукопаш, залучає підростаюче покоління до вивчення історії, традицій та звичаю рідного краю.

Основною метою діяльності Товариства визначено сприяння вивченню, об'єктивній оцінці та популяризації діяльності керівника селянського народного руху України Нестора Івановича Махна в історичних подіях XX століття, увіковічення його постаті в творах мистецтва та літератури, назвах вулиць. В 1998 році Товариство виступило ініціатором та організатором проведення заходів з нагоди 110 річниці народження Нестора Махна, які проходили в м. Гуляйполі, було встановлено пам'ятний хрест Нестора Махна, підтримується діяльність музею Нестора Махна в м. Гуляйполі. Завдяки зусиллям Голови Товариства Анатолія Єрмака та його побратима Григорія Омельченка у Франції було віднайдене місце поховання Нестора Махна на цвинтарі Пер-Лашез та увіковічена його пам'ять. На сьогоднішній день Товариство ініціює присвоєння вулиці в м. Гуляйполі імені Нестора Махна.

Окрім цього, Товариство бере участь в роботі з вивчення архівних матеріалів щодо розвитку України на різних історичних етапах, в першу чергу з питань, пов'язаних з визвольним рухом в Україні, українським козацтвом, махновським рухом, діяльністю визначних діячів України.

Товариство також активно проводить та бере участь у заходах з вивчення і вшанування історії рідного краю, збереження та збагачення національних святинь, матеріальних, природних і рукотворних пам'яток, природи і екології України, розвитку духовності, популяризації та збагачення традицій, культурно-побутової спадщини. Товариство виступило одним із ініціаторів акції "Збережемо Хортицю", спрямованої на збереження і недопущення свідомого руйнування пам'ятки виникнення першої світової цивілізації, найбільшого в світі річкового острову Хортиця, на території, якого віднайдено унікальні пам'ятки: капища (6 - 4 тис. давнини), скитські городища з двоповерховими будівлями, козацькі укріплення XV - XVIII ст. Товариство вносило до органів державної влади пропозиції щодо збереження найдавнішої в Світі пам'ятки державності, основи української етнокультури "Кам'яна Могила" (XІХ - ІІ тис. до н. е.) та надання відповідного національного статусу музею "Кам'яна Могила" (директор - Борис Михайлов), на території якого розташована ця пам'ятка. Результатом цієї роботи стало виділення в 2003 році музею коштів для будівництва приміщень, які будуть містити нові експозиції.

За сприяння Товариства були видані роботи вчених, які правдиво висвітлювали події з історії України на різних етапах її розвитку, зокрема, "Нестор і Галина" Віктора Яланського і Лариси Верьовки, "Джерела", "Святині", "Цілитель", "Край ушедших лет" Юрія Шилова, "Древнее святилище Каменная Могила. Опыт дешифровки протошумерского архива ХІІ - ІІІ тыс. до н. э." Анатолія Кифішина, "Іван Гонта" Віктора Гонти та інші. За ініціативи Товариства був знятий документальний фільм "Шляхами Велесової книги" (режисер Роман Грінченко), який розповідає про походження та корені українського народу, його історію, що сягає глибини тисячоліть. За ініціативи товариства всеукраїнський тижневик "Інформаційний бюлетень" (головний редактор - Тамара Просяник) здійснив цілу низку публікацій, в яких відображений правдивий погляд на роль Нестора Махна та махновського руху в історії України початку ХХ сторіччя, подані маловідомі факти з біографії Нестора Івановича, а також статті Юрія Шилова з історії України, які розкривають маловідомі факти про найдавнішу світову цивілізацію.

Окрім вивчення історії, Товариство займається розвитком спорту на Україні. За ініціативи товариства та сприяння Міжрегіональної Академії управління персоналом (президент - Георгій Щокін) започатковано міжнародний студентський шаховий фестиваль "VIVAТ АCADEMIA", який допомагає розвитку шахів на Україні пошуку та заохочення талановитої молоді. За сприяння Товариства збірна команда України у складі міжнародних гросмейстерів Василя Іванчука, Руслана Пономарьова, Володимира Баклана, В'ячеслава Ейнгорна, Олега Романишина, Вадима Малахатька, Івана Бика (капітан команди) вперше в історії стала чемпіоном світу, завоювавши золоті медалі і Кубок V командного чемпіонату світу з шахів, який проходив 12 - 20 жовтня 2001 р. в Єревані (Вірменія). В заключному турі команда перемогла головного суперника - збірну команду Росії.

Товариство бере активну участь у розвитку традиційних народних ремесел і галузей, зокрема, конярства, козацького бойового рукопашу "Спас", участь у розвитку туристичних маршрутів в історичні місця України. Виховання і підготовка підростаючого покоління в дусі патріотизму і готовності до захисту національних інтересів України становить одне з головних завдань Товариства. За організації та участі Товариства в м. Запоріжжі проведено вісім фестивалів козацьких бойових та традиційних мистецтв, останні з яких набули статусу міжнародних.

Товариство докладає зусиль щодо збереження та розвитку кобзарства. З ініціативи Товариства в рамках щорічного фестивалю козацьких бойових та традиційних мистецтв проводиться концертна програма "Кобзарське коло". В ньому беруть участь талановиті артисти-кобзарі України, зокрема, народні артисти Василь та Антоніна Литвини, Василь та Роман Нечепи, Ольга Коростильова та інші талановиті артисти. Популяризації кобзарського мистецтва присвячена велика кількість заходів, які проводяться в Полтавській області. Зокрема в м. Кременчук регулярно проводяться концерти в середніх школах, військовому ліцеї, палаці культури, палаці школярів та юнацтва, в колах громадськості міста. Товариство підтримує ідею створення в Україні кобзарської школи.

Разом з Всеукраїнською Асоціацією "Афганці Чорнобиля" Товариство займається підтримкою учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та їх сімей, надає допомогу у забезпеченні житлом, лікуванні чорнобильців, сприяє захистові їх прав та законних інтересів. Товариство активно брало участь у заходах, спрямованих на вшанування пам'яті загиблих учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, які проводилися, разом з Асоціацією "Афганці Чорнобиля", "Союз Чорнобиль України" та іншими громадськими організаціями, ініціювало в органах державної влади прийняття законодавчих актів, спрямованих на підтримку осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Товариство докладає зусиль у справі розвитку освітянського руху на Україні, заохочення і підтримки обдарованої молоді. Разом з "Міжнародним освітнім фондом імені Ярослава Мудрого", яким розроблені та впроваджуються в життя новітні освітні програми, Товариство провело велику кількість благодійних акцій, спрямованих на підтримання районних шкіл, профтехучилищ та вищих закладів освіти методичною літературою та аудіо-відеотехнікою, спортивним інвентарем тощо. Проведена велика кількість благодійних акцій з допомоги дітям з малозабезпечених сімей, дітям-сиротам та напівсиротам в Пологівському, Гуляйпільському, Новомиколаївському, Вільнянському, Запорізькому районах Запорізької області, в Запоріжжі, Гуляйполі, Вільнянську, Кременчуку, Полтаві та інших містах України.

Одним із пріоритетних завдань товариства є виховання здорового покоління, тому товариство докладає зусиль і в напрямку розвитку медицини. Підтримуються прогресивні напрями лікування, зокрема, активна підтримка надається лікарю Володимиру Берсенєву - автору унікальної методики лікування, яка не має аналогів в світовій практиці.

11 лютого 2003 року Голова Товариства Анатолій Васильович Єрмак трагічно загинув в автокатастрофі на рідній землі Нестора Махна. На місці автокатастрофи встановлено пам'ятний знак - величезна брила, яка символізує мужність і силу, незламність характеру справжнього патріота рідної землі, батька степового краю.

Організаторами VІІ міжнародного фестивалю козацьких бойових та традиційних мистецтв (серпень 2003 року) та організаторами ІІІ міжнародного студентського шахового фестивалю "VIVAТ АCADEMIA" (жовтень 2003 року), які були присвячений пам'яті Анатолія Єрмака, прийняте рішення про присвоєння цим фестивалям його імені. Правлінням Товариства прийнято рішення по вшануванню пам'яті Анатолія Єрмака, створивши музей в м. Києві, який буде носити його ім'я. В краєзнавчих музеях міст Гуляйполя і Пологи готуються експозицій про життя та діяльність Анатолія Єрмака.

15 травня 2003 року рішенням Української Ради Всеукраїнської громадської організації "Союз Чорнобиль України" Голова Товариства Анатолій Єрмак (посмертно), члени правління Товариства Григорій Омельченко і Олександр Рябека нагороджені вищою відзнакою - орденом "Чорнобильський Хрест: Мужність. Честь. Гуманність" за участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та активну життєву позицію у встановленні законних прав постраждалих від чорнобильської катастрофи.



Клуб "Спас"



Дані музичні твори розміщені з метою ознайомлення користувачів сайту з воїнською (зокрема козацькою і повстанською) та народною пісенними традиціями. Братство дякує авторам і виконавцям цих та подібних музичних творів за значний внесок у відновлення пісенних традицій.