Військове братство
Наша кнопка:


Наші партнери:ГО ТУБД "Спас-Україна" не співпрацює, та не має жодного відношення до ВГО "Всеукраїнська федерація "Спас" та її регіональних структур.

Анонс заходів історичного клубу “Холодний Яр”
 1.4.2010
8 квітня в УНІАН

8 квітня о 14.30 в агенції УНІАН (Хрещатик, 2) відбудеться прес-конференція з нагоди виходу у світ книги Романа Коваля “Отаман Орлик”, якою започатковано серію “Отаманщина ХХ століття”. Участь у прес-конференції візьмуть: Роман Коваль, Сергій Коваленко, видавець серії, Володимир Вятрович, к. і. н., донедавна директор Галузевого державного архіву СБУ; Василь Шкляр, письменник, автор роману “Чорний Ворон”; Тарас Силенко, кобзар, заслужений артист України, виконавець пісень про Визвольну боротьбу українського народу у ХХ роках.

13 квітня у Могилянській академії

13 квітня 2009 р. о 17.30 в залі Культурно-мистецького центру Києво-Могилянської академії (вул. Іллінська, 9; біля метро “Контрактова площа”) відбудеться презентація документального фільму “Семен Гризло, звенигородський кошовий Вільного козацтва” (Телекомпанія “Культура”, 2009) та книги Романа Коваля “Отаман Орлик”. На презентації виступлять автори фільму – Роман Коваль та Олександр Домбровський, а також заслужений артист України, кобзар Тарас Силенко, лідер гурту “Тінь сонця” Сергій Василюк та інші митці і письменники. Вхід вільний.

17 квітня в урочищі Чорний Ворон

17 квітня о 13.30 в урочищі Чорний Ворон, що за селом Розумівка Олександрівського району Кіровоградської області, відбудеться вшанування отамана Чорного Ворона (Миколи Скляра) та козаків його загону, що полягли в бою з будьонівцями на Покрову 1920 року.

18 квітня з в Холодному Яру

18 квітня в с. Мельники Чигиринського району Черкаської області відбудеться вшанування отамана полку гайдамаків Холодного Яру Василя Чучупака та його козацтва.

Збір у центрі села Мельники 18 квітня о 10.00 біля пам’ятника Героям Холодного Яру. Тут відбудеться відкриття пам’ятника Юрію Горлісу-Горському, сотнику Армії УНР, автору документального роману “Холодний Яр”. Участь у відкритті пам’ятника візьме дочка Юрія Горліса-Горського – Леся Янг-Лісовська.

Після меморіального мітингу відбудеться панахида на могилі Василя Чучупака та на братській могилі холодноярців на кладовищі с. Мельники, відвідання місця останнього бою Василя Чучупака, посвячення зброї на берегах Гайдамацького ставу, що неподалік Мотриного монастиря та поминальний обід.

З Лівобережжя їхати через Черкаси або Кременчук, із Правобережжя – через Кам’янку – Грушківку, або Чигирин чи Суботів – Новоселицю.

Історичний клуб “Холодний Яр”
Довідки: 044-242-47-38, 067-727-81-35. Koval_r@ukr.net

Клуб "Спас"
Дані музичні твори розміщені з метою ознайомлення користувачів сайту з воїнською (зокрема козацькою і повстанською) та народною пісенними традиціями. Братство дякує авторам і виконавцям цих та подібних музичних творів за значний внесок у відновлення пісенних традицій.