Військове братство
Наша кнопка:


Наші партнери:ГО ТУБД "Спас-Україна" не співпрацює, та не має жодного відношення до ВГО "Всеукраїнська федерація "Спас" та її регіональних структур.

Крути 2009

на головну

…Нарід, творячи з якоїсь події легенду - а Крути, безсумніву,
є й будуть однією з найвеличніших легенд нашої нації,
- знає, що він робить.

Євген Маланюк

 

29 січня Україна вшанувала пам'ять загиблих у бою під Крутами. 91 рік тому, на залізничній станції за 130 кілометрів від Києва відбулася битва між 4-тисячною більшовицькою армією Михайла Муравйова та кількома сотнями українських гімназистів, студентів та курсантів української військової школи, що намагалися не пропустити «червоних» до Києва. Більшість студентів загинуло в бою. Двадцять сім захисників України були взяті в полон, та пізніше закатовані. Їх залишки перепоховали на Аскольдовій могилі у Києві.

Пам'ять загиблих Героїв вшанували як державні посадовці так і низка патріотичних організацій, об'єднань, рухів та просто небайдужі громадяни.

В багатьох містах і селах відбулися пам'ятні віча, мітинги, марші Пам'яті, смолоскипні марші, покладання квітів до меморіальних знаків, присвячених учасникам визвольних змагань 1917 – 1921 років, концерти-реквієми.

У музеях, бібліотеках, клубах, будинках культури відбулися цикли тематичних вечорів, виставок, бібліографічних оглядів літератури.

Порадували своєю чисельністю і потужністю смолоскипні ходи у Києві та Тернополі, але справжнім проривом стала смолоскипна хода у Донецьку. Українство починає відроджуватись по всіх наших землях.
Слава Україні! Героям слава!

 

Фотографії з сайтів bilozerska.livejournal.com та sna.in.ua


Клуб "Спас"Дані музичні твори розміщені з метою ознайомлення користувачів сайту з воїнською (зокрема козацькою і повстанською) та народною пісенними традиціями. Братство дякує авторам і виконавцям цих та подібних музичних творів за значний внесок у відновлення пісенних традицій.