Військове братство
Наша кнопка:


Наші партнери:ГО ТУБД "Спас-Україна" не співпрацює, та не має жодного відношення до ВГО "Всеукраїнська федерація "Спас" та її регіональних структур.

Архів новин за 2008 рік


"Вільний спосіб життя". Продовження.
31.12.2008

Продовжуємо публікацію книги Олександра Косухи «ВІЛЬНИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. Незнищенна традиція воїнів-охоронців Краю та споконвічні принципи самоорганізації українців»


Розділ 8. Скупа Краю та її Звичай


Безклубий Леонід Петрович
30.12.2008
фото з архіву КББЗС'Сокіл'

Народився 2 січня 1947-го року в сім'ї військовослужбовців.

У своїх спогадах говорив так:

«Я народився в 1947-му році, 2 січня на вулиці Сумській в місті Харкові. Дід в той час, Чорний, в Одесі жив, бабуся в Фарбованім, Яготинського району. Дядько у Києві. Батько гасав на вороному по Харкову, заступником командира полку чи дивізії, артилерія. Мати – госпіталь, медичний фельдшер».

Леонід Петрович походить з передружжя старовинних українських козацьких родів, яким ХХ сторіччя принесло черговий іспит на міцність.

Безклубий Леонід Петрович у розділі "Видатні постаті України"Морські походи запорожців
28.12.2008

Пропонуємо увазі наших читачів статтю Олександра Черненка "ЧОРНЕ МОРЕ ЩЕ ВСМІХНЕТЬСЯ, ДІД ДНІПРО ЗРАДІЄ""Вільний спосіб життя". Продовження.
16.12.2008

Продовжуємо публікацію книги Олександра Косухи «ВІЛЬНИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. Незнищенна традиція воїнів-охоронців Краю та споконвічні принципи самоорганізації українців»


Розділ 7. Егалітарна цивілізація Євразії


Вітаємо!
4.12.2008

Козацьке братство бойового Звичаю Спас "Сокіл" вітає артільщиків з надбанням власного офісу, бажає успіху у подальших справах та дякує за фінансову підтримку братства."Вільний спосіб життя". Продовження.
3.12.2008

Продовжуємо публікацію книги Олександра Косухи «ВІЛЬНИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. Незнищенна традиція воїнів-охоронців Краю та споконвічні принципи самоорганізації українців»Зустріч козаків
26.11.2008

26 листопада відбулася нарада, у якій, зокрема, взяли участь зберігачі родових традицій та козацької спадщини Петро Яремчук (Колодач), Володимир Насипайко (Родова ікона) та козаки Козацького братства бойового Звичаю Спас "Сокіл".

Одним з головних питань була оцінка діяльності організацій, громад та окремих осіб, що зазначають своє відношення до козацького Звичаю Спас.75 років мовчазної ганьби
25.11.2008

В останні дні можна було спостерігати веремію подій і заходів, присвячених 75-роковинам Голодомору 1932-1933 років. Нажаль, єдиною позитивною офіційною подією, на фоні традиційних ліберальних плачів професійних українців, було знесення в Києві пам'ятника товаришу Косіору, який, будучи генеральним секретарем КП УРСР, писав у своїй пояснювальній записці до ЦК ВКП(б) 15 березня 1933 р.: «Те, що голодування не навчило ще дуже багатьох колгоспників уму-разуму, показує незадовільна підготовка до сівби якраз у найбільш неблагополучних районах». Абсолютно нормальною для сучасної псевдоукраїнської держави була ситуація, коли пам'ятник цьому покидьку захищала від знесення купка дегенератів, які відверто ненавидять все українське, і відкрито плюють на пам'ять мільйонів померлих з голоду українців. Причому цим недолюдкам після арешту не було винесене навіть адміністративне покарання, не дивлячісь на зухвалий опір міліції та представникам влади.

В цей же час на телеканалі з промовистою назвою «Україна» ситі інородці влаштовують ток-шоу на тему Голодомору, і слухають, поблажливо посміхаючись, як місцеві та завезені з Росії українофоби хвацько витанцьовують на українських кістках.

Як влучно помітив один добродій, сучасну політику українських лібералів щодо Голодомору можна добре описати гаслом «Запали свічку разом з Косіором!». Адже, разом з голосними плачами і слізними проханнями визнати Голодомор геноцидом українського народу, українці продовжують ходити вулицями Урицького та проспектами Косіора, і на них продовжують зневажливо дивитися істукани незліченних Іллічів, Чубарів, Петровських та інших організаторів антиукраїнського терору.

Але українці, не чекаючи вже нічого від влади, починають самі порядкувати в своїй хаті – і в інформаційному просторі, і прямою дією. Так, наприклад, українці Київщини та Полтавщини самі зносять пам'ятники Ульянову-Бланку, а українці Одеси жорстко ставлять на місце українофобів з ЗУБРу. І це тільки початок. Коли ідол Косіора відірвався від постаменту, непомітно почалася нова ера, і сучасним косіорам, чубарям, кагановичам – справжнім та духовним нащадкам організаторів Голодомору – вже найближчим часом доведеться заплатити за всі ці 75 років мовчазної ганьби.Козацький табір
23.11.2008

22-23 листопада пройшов третій в цьому навчальному році козацький вишкільний табір.
Погодні умови повністю відповідали тематиці табору."Вільний спосіб життя". Продовження.
18.11.2008

Продовжуємо публікацію книги Олександра Косухи «ВІЛЬНИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. Незнищенна традиція воїнів-охоронців Краю та споконвічні принципи самоорганізації українців»Козацький рід
16.11.2008

ЗВЕРНЕННЯ ПРЕДСТАВНИКА ТЕРСЬКОГО КОЗАЦЬКОГО ВІЙСЬКА Н. ГУБОРЕВА до ПОСЛА УНР в БУДАПЕШТІ ПРО БАЖАННЯ ЗБЛИЗИТИСЯ з УКРАЇНОЮ 16 листопада 1920 року

Докладніше >>>


"Вільний спосіб життя". Продовження.
14.11.2008

Продовжуємо публікацію книги Олександра Косухи «ВІЛЬНИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. Незнищенна традиція воїнів-охоронців Краю та споконвічні принципи самоорганізації українців»


Розділ 4. Володарі Лівобережжя


Україні - Український Лад!
13.11.2008

"Українцям – землю, майно, мову! Українцям – українську владу! Україні – український лад!" - таке гасло в березні 2007 року запропонував Леонід Петрович Безклубий для сучасних козаків. Після подій останніх років багато хто почав розуміти, що державне утворення з офіційною назвою "Україна" так і не стало справжньою українською державою, і за таких політичних умов навряд чи колись стане. Ця система зовсім не налаштована на створення національної держави українців, вона взагалі не сприймає поняття "нація", не кажучи вже про поняття "титульна нація".

6 листопада козаки братства взяли участь в всеукраїнській нараді контрсистемних націоналістів, організованій "Братством" Д.Корчинського. Участь у заході взяли також представники численних молодіжних та політичних організацій різних політичних переконань, з багатьох регіонів України та відомі громадські діячі. Були навіть представники російської радикальної націоналістичної організації "Северное Братство", відомої читачам нашого сайту по публікації Військовий конфлікт в Грузії, вони також вболівають за створення нормальних національних держав в Росії та Україні, а не тих пережитків імперіалістично-колоніального минулого, які існують зараз.


Пропонуємо нашим читачам звернути увагу на інтерв'ю Построит ли Россия татарскую Чечню в Крыму? та статтю Нас часто упрекают... з сайту "Северного братства".


120-річчя Нестора Махна
9.11.2008

8 листопада (за новим стилем) 1888 року в селі Гуляйполе Єкатеринославської губернії народився Нестор Іванович Махно.
Про Батька Махна опубліковано багато матеріалів, знято навіть художні фільми, тому не будемо повторювати відомі всім тези та факти. Згадуючи сьогодні Батька, хотілося б звернути увагу на наступні моменти:
"Назва ("Народна війна") була зумовлена тим, що це була війна, яку веде сам озброєний народ, а не його правителі. Її стратегію і тактику визначили незвичні для фахівців умови. Головним було отримання перемоги з мінімумом втрат, як це, зазвичай, заведено у професійних військових (козаків), а не в арміях мобілізованих солдат. Озброєному народові перемога ціною великих втрат не потрібна.Тому не треба старатися знищити ворога.

Перемога без втрат прийде, коли змусити його здатися в полон або втікати, а не захищатися до кінця.
Це визначило застосування єдиного ефективного способу досягнення перемоги — прориву або обходу, з виходом у тил, знищенням штабів та обозів і рухом далі. Оточити рухоме військо, що прорвалося, не можна: — воно знайде дірку в будь-якому кільці, а залишений позаду ворог без патронів і хліба довго воювати не буде. Ці ж аргументи на користь маневрової війни наводили потім у своїх роботах де Голль і Гудеріан.
Оборону ця війна відкидала. Захищають міста і фортеці генерали, а не народ, селяни. Припустимою є лише тимчасова рухома оборона, що прикриває відхід від сил переважаючого ворога. Для цього народний геній винайшов тачанку. Її кулемет, повернений назад, прикривав відхід вогневим валом."
(Г. Чорний. "Нестор Махно — основоположник маневрової війни." )
"Нестору Махну закидають національну несвідомість. Тепер послухаємо його самого. В 1926 році гуляйпільський батько готує в Парижі до видання свої спомини. Минуло п'ять років з моменту, як доля закинула його на чужину. Ностальгія за Україною, рідними степами, Дніпром виводять з-під пера рядки: "...Об одном лишь приходится пожалеть мне, выпуская этот очерк в свет: это — что он выходит не на Украине и не на украинском языке. Культурно украинский народ шаг за шагом идет к полному определению своего индивидуального своеобразия. Но в том, что я не могу издать своих записок на языке своего народа, вина не моя, а тех условий, в которых я нахожусь. Нестор Махно" (О. Добровольський "Козацький чорний ангел")."Вільний спосіб життя". Продовження.
7.11.2008

Продовжуємо публікацію книги Олександра Косухи «ВІЛЬНИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. Незнищенна традиція воїнів-охоронців Краю та споконвічні принципи самоорганізації українців»


Розділ 3. Діти Землі, шанувальники Сонця


ГЕНЕРАЛ-ХОРУНЖИЙ МАРКО БЕЗРУЧКО
31.10.2008

Сьогодні в місті Токмак Запорізької області проходить друга науково-практична конференція з нагоди 125-річниці генерал-хорунжого армії УНР Марка Даниловича Безручка.

Публікуємо матеріали присвячені життю і бойовій діяльності славетного генерал-хорунжого.

Докладніше >>>Вільний спосіб життя". Продовження.
30.10.2008

Продовжуємо публікацію книги Олександра Косухи «ВІЛЬНИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. Незнищенна традиція воїнів-охоронців Краю та споконвічні принципи самоорганізації українців»


Розділ 2. Світанок Білої раси


Українська повстанська армія
28.10.2008

Тема УПА не тільки не втратила, але й останнім часом набула ще більшої гостроти та актуальності.
Хочемо порадити чудову книгу "Українська повстанська армія"- Харків, Промінь, 2007. - 112с.: іл.
"Книга розповідає про історію славетної Української повстанської армії (УПА), яка була створена для захисту мирного населення від знущань німецької та московської окупаційних влад.
Книга розрахована на дітей шкільного віку, а також всіх, хто прагне дізнатися правду про наше минуле."Козацький табір
26.10.2008

25-26 жовтня відбувся другий в цьому навчальному році козацький вишкільний табір.
Не дивлячись на велику кількість завдань та непрості умови, в яких опинилися деякі учасники вишколу, табір пройшов вдало."Вільний спосіб життя". Продовження.
24.10.2008

Початок публікації книги Олександра Косухи «ВІЛЬНИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. Незнищенна традиція воїнів-охоронців Краю та споконвічні принципи самоорганізації українців» викликав, судячи з тих відгуків та запитів, що надійшли на нашу адресу info@spas.net.ua, дуже жвавий інтерес. Ми з розумінням та вдячністю ставимося до заданих нам питань. На частину з них, що лежить в площині нашої компетенції, ми постаралися надати вичерпні відповіді.

докладніше >>>


Уроки 18 жовтня
20.10.2008

Як і очікувалося заходи на честь УПА, що проходили 18 жовтня, викликали бурхливу реакцію з боку різних начебто національно-патріотичних сил, різку критику та звинувачення у провокаторстві. Заяви цих сил про те, що "Покрову й так вдало відсвяткували за підтримки держави, як і минулого року", "все в нас добре, маємо Президента-патріота", "треба діло робити" тощо, видають їхні основні мотиви – самотішення і повтор, яскраві ознаки зради за Звичаєм.

Хотілося б поцікавитися, що ж то за діло таке, яке треба робити: шароварщина, бутафорія і вічні фестивалі на фоні глибокої кризи в державі та панування чужинців з їх звичаями?

З приводу цих подій публікуємо статтю Ігоря Каганця "Головний урок маршу УПА 18 жовтня".


18 жовтня
18.10.2008

18 жовтня братчики взяли посильну участь у заходах, присвячених відзначенню 66-річниці створення УПА, які були організовані ГО"Патріот України", УНТП та іншими українськими патріотичними організаціями на противагу дозволеним державою заходам для "професійних українців".
Було соромно почути слова Олеся Вахнія про те, що "найбільш продажними виявилися українські козаки, яким СБУ виділило свій будинок культури для проведення офіційних заходів". Але справжні козаки не продаються і на подачки від спецслужб не кидаються.

Також цього дня братчики відвідали виставку, присвячену козацтву, яка проходила в Національному музеї літератури України.З Покровою!
14.10.2008

Вітаємо українців зі святом Покрови - днем козацтва та створення УПА, днем українського війська!

В цей день, користуючись наданим автором та козаками Скупи козацьких родів правом, за що велика їм подяка від братчиків, ми починаємо публікувати книгу Олександра Косухи «ВІЛЬНИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ. Незнищенна традиція воїнів-охоронців Краю та споконвічні принципи самоорганізації українців».

Нехай сприяє та хранить нас Покрова Пресвятої Богородиці Діви, заступниця козацька. З святом!

Докладніше >>>


"Таємниця отамана Зеленого"
9.10.2008

9 жовтня Козацьке братство бойового Звичаю Спас "Сокіл" відвідало презентацію нової книги Романа Коваля "Таємниця отамана Зеленого", яка проходила в Національному музеї літератури України. Дякуємо пану Роману за нову книгу, яка створена, щоб познайомити школярів з українською героїкою.Козацький табір
28.9.2008

26-28 вересня відбувся перший в цьому навчальному році козацький вишкільний табір.
Вітаємо всіх учасників навчального процесу з початком нового циклу вишкільних таборів.Зустріч козаків
13.9.2008

13 вересня відбулося Коло київських звичаєвих громад та зустріч з Олександром Косухою - автором книги "Вільний спосіб життя. Незнищенна традиція воїнів-охоронців Краю та споконвічні принципи самоорганізації українців".Зйомки в Холодному Яру
12.9.2008

10-12 вересня козаки братства взяли участь у зйомках фільму телеканалу УТ-1 про повстанців Холодного Яру за сценарієм Романа Коваля.Територіальні претензії
9.9.2008

Останнім часом почастішали заяви різних російських політдіячів про те, що потрібно скасувати акт передачі Криму Україні, і приєднати його до Росії, та інші подібні закиди. Але чомусь широким загалом забулося, що ще 21 травня 1992 року Верховною Радою Російської Федерації була прийнята Постанова "Про правову оцінку рішень вищих органів державної влади РРФСР щодо зміни статусу Криму, прийнятих у 1954 р.", якою заявлялося про невизнання Росією акту передачі Криму Україні і його скасування. З цього приводу Верховна Рада України 3 червня 1992 року подала звернення до НАТО, в якому зазначила "...Росія в односторонньому порядку скасувала Акт від 1954 року стосовно Криму, який є одним із багатьох аналогічних актів, що були прийняті в колишньому Союзі щодо територіальних питань. Йдучи за такою логікою, Україна мала б ставити питання, наприклад, про відміну постанов колишнього Союзу "Про врегулювання кордонів Української РСР з Російською РФСР і Білоруською РСР" від 16 жовтня 1925 р., за якими від України до Росії відійшли обширні українські землі, в тому числі Гайворонський, Путивльський і Новооскольський повіти Курської губернії, Острогозький, Богучарський, Біргоченський – Воронезької, Таганрозький – Донської області, Тимрюкський і Єйський – Кубанської, де українці становили від 51 до 90 відсотків загальної кількості населення."
Так, може і зараз варто нагадати нашим північним сусідам про українські етнічні землі, які були щедро роздаровані СРСР, правонаступницею якого є сучасна Росія. Візьмемо для прикладу постанову «Про врегулювання кордонів Автономної Молдавської Соціалістичної Радянської Республіки», за якою до складу МАСРР увійшло 11 районів Лівобережжя Дністра — Слободзейський, Тираспольський, Дубоссарський, Рибницький, Кам'янський, Крутянський(Колимський), Бірзульський (Котовський), Балтський, Ананьївський та Красноокнянський, де українці становили 48,5% населення, а молдавани всього 30,1%. Це і є те саме Придністров'я, на яке теж зазіхає Росія.
Рано чи пізно українські землі доведеться повертати!Сьогодні День народження Дмитра Донцова
29.8.2008

29 серпня 1883 року в м.Мелітополі (тепер Запорізької обл.) народився Дмитро Іванович Донцов - літератор, політик та історіософ, фундатор інтегрального націоналізму.
Можна наводити багато "крилатих" цитат з робіт Дмитра Івановича, процитуємо краще його ідеологічних опонентів з московського табору: "У мене в руках недавно опублікована брошурка, з якою я радив би вам уважно познайомитися: це книжка такого Донцова "Модерне москвофільство"... Я скажу вам: бійтеся його! Якщо ви будете продовжувати вашу політику, Донцови будуть числитися не одиницями і не десятками, а сотнями, тисячами, мільйонами" (П.Мілюков, лідер російських кадетів, з виступу на засіданні Державної Думи 19 лютого 1914 року).
Ці слова, стосовно російської політики, актуальні й зараз.Грузія
29.8.2008

Влітку козакам братства вдалося поспілкуватися з громадянином Грузії, і почути його думку про ситуацію, що склалася в нього на Батьківщині. Нашим співрозмовником став Георгій, з селища Цхнеті, що знаходиться поблизу Тбілісі. Георгій навів цікаві факти з історії Грузії, особливо стосовно російсько-грузинських відносин, які до болю нагадують історію російсько-українських відносин. Коли згадується "Георгіївський трактат", на думку зразу ж спадає паралель з нашої історії – Переяславська угода і її наслідки, так схожі з наслідками "Георгіївського трактату".
Пропонуємо увазі читачів повний текст нашої розмови з Георгієм.Вітаємо з Днем незалежності України
24.8.2008

Вітаємо всіх українців з Днем незалежності України! Пам'ятаймо про всі українські землі і всіх українців, які зараз відірвані від Батьківщини. Тож докладемо всіх зусиль, щоб Україна стала сильною і щасливою!

Слава Україні!В пам'ять про гетьмана Мазепу
23.8.2008

23 серпня 1992 року, під час відслуження заупокійної Служби Божої за Івана Мазепу, Українська Православна Церква зняла анатему з українського гетьмана, якого ім'я проклиналося понад 200 років у православних церквах України й Росії.День державного прапору України
23.8.2008

23 серпня Козацьке братство бойового Звичаю Спас "Сокіл" взяло участь у святкуванні Дня державного прапору України.

На святі відбулася зустріч козаків братства з пластунами куреню ім. Івана Богуна, нашими інформаційними партнерами, які разом з усіма іншими українськими пластовими організаціями приїхали до Києва відзначити День державного прапору України.ГРОМАДСЬКЕ СВЯТКУВАННЯ ДНЯ ДЕРЖАВНОГО ПРАПОРА УКРАЇНИ
22.8.2008

23 серпня 2008 року о 13:30 на головній площі Меморіального комплексу «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 рр.» (вул. Івана Мазепи, 44) відбудеться урочисте громадське святкування Дня Державного Прапора України. В рамках заходу буде презентовано першу в Україні книгу, присвячену історії та правилам використання Державного Прапора.Військовий конфлікт в Грузії
21.8.2008

Пропонуємо вашій увазі уривки з двох статей, в яких розглянуті причини війни в Грузії та відношення до неї частини російських радикальних націоналістів, проведений аналіз військових дій і можливостей української армії.

Докладніше >>>18.8.2008

ЗІБРАВ ВРОЖАЙ – СВЯТИ ШАБЛІ!
ЗІ СПАСОМ, УКРАЇНО!Блаженные "миротворцы" и собирание земель "русских"
18.8.2008

"Грузино-российская война – это логический вывод из «мюнхенской речи» т. Путина, ставшей знаменем возврата к извечной российской парадигме – имперской и антизападной, идущей от Орды и Московии.

Путин всегда знал, что единственная возможность стабилизировать Империю, хотя бы временно – решительный отказ от европеизации и возврат к совковой «чистоте принципов» во внутренней и внешней политике. А это значит: централизм, однопартийность, РПЦ в качестве идеологической подпорки системы, госкорпорации и, конечно, антизападный империализм, оружием которого до недавнего были только трубы «Газпрома».

Докладніше >>>11.8.2008

Надзвичайному і Повноважному послу Грузії в Україні
пану Мерабу Антадзе

Шановний пане Посол!

У зв'язку з подіями у Південній Осетії та Абхазії висловлюємо Вам, Президенту Грузії, грузинському народу власну повагу та підтримку за безкомпромісність та мужність у відстоюванні національних інтересів Грузії, її територіальної цілісності та суверенних прав.

Докладніше >>>Літо-2008
8.8.2008

З 21 по 31 липня проходив козацький вишкільний табір на острові Хортиця, після закінчення якого козаки відвідали могилу Івана Сірка біля с.Капулівка, та вшанували пам'ять славного кошового.
Козацьке братство бойового Звичаю Спас "Сокіл" висловлює подяку за підтримку в проведенні табору керівництву Національного заповідника "Хортиця", Асоціації "Захистимо Хортицю" та друзям з Запоріжжя.
Також дякуємо знайомим з Грузії за зустріч та надану інформацію.Хто наступний?
8.8.2008

«Министерство иностранных дел Российской Федерации распространило заявление…» .

«Согласно заявлению МИД РФ, речь фактически идет о попытках использования сложных периодов совместной истории двух народов для получения сиюминутных политических выгод в угоду сомнительным идеологическим установкам…» .

"Обращает на себя внимание, что радикальные националистические силы в стране чувствуют себя не только вольготно и безнаказанно, но все более активизируют свои провокационные действия", - подчеркивает МИД РФ…» .

Расєя не задоволена! Расєя «возмущена и негодует». Все як завжди: «вся мировая общественность», «прогрессивное человечество» и т.д. и т.п.

Росія невдоволена визнанням українцями власних героїв. Росія обурена відповідними діями Президента України. Росію турбують дії МЗС України. Політикам Росії стає сумно з приводу перейменування вулиць у місті Лева.

Дійсно, як таке може бути, щоб в Україні вулиці замість імен «вєлікіх русскіх поетов» Лермонтова і Пушкіна назвалися на честь Джохара Дудаєва та Романа Шухевича-Чупринки ? При тому Росію мало турбує, що Дудаєв, ще на посаді заступника командира авіадивізії проходив службу у Полтаві. За спогадами полтавчан, це була «запальна, емоційна і, водночас, надзвичайно чесна та порядна людина». Нещодавно у Полтаві, на будинку № 6 по вулиці Нікітченка, Міжнародним Антиімперським Фронтом було встановлено меморіальну дошку з надписом: «Великому сину чеченського народу Джохару Дудаєву (15.02.44 – 26.04.96), який мешкав в цьому будинку, під час командування Полтавським Авіаз'єднанням». Якщо у Полтаві встановлено меморіальну дошку на честь Джохара Мусаєвича, якщо одна з площ Варшави, вулиці в країнах Балтії, в Туреччині носять його ім ' я, чому того не може бути у Львові? Ні, Для Москви це занадто: «… Российская сторона рассчитывает, что не только власти, но и интеллигенция Украины, ветераны и молодежь скажут свое веское слово !...

Докладніше >>>До дня народження Степового Батька
5.8.2008

Сьогодні виповнюється 53 роки з дня народження Степового Батька Анатолія Васильовича Єрмака.

У пам'ять про Анатолія Васильовича публікуємо його останнє інтерв'ю, щоб нагадати всім чого прагнула і защо боролася ця непересічна особистість, справжній козак і Степовий Батько.

докладніше >>>


Сьогодні 18-річниця прийняття Декларації про суверенітет України
16.7.2008

16 липня 1990 року була прийнята Декларація про суверенітет України.
А тільки 6 березня 2003 року Л.Кучмою був підписаний Закон "Про Державний Гімн України":"Державним Гімном України є національний гімн на музику М. Вербицького із словами першого куплету та приспіву твору П. Чубинського в такій редакції:
"Ще не вмерла України і слава, і воля,
Ще нам, браття молодії, усміхнеться доля.
Згинуть наші воріженьки, як роса на сонці.
Запануєм і ми, браття, у своїй сторонці.

Приспів:

Душу й тіло ми положим за нашу свободу,
І покажем, що ми, браття, козацького роду". "

А куди ж поділися інші куплети? Така редакція гімна викликає у українофобів посмішку: українці очікують, що їхні вороженькі згинуть "як роса на сонці", тобто самі собою. Забуваючи, що є слова з наступного куплету:
"Станем, браття, всі за волю,
від Сяну до Дону,
В ріднім краю панувати
не дамо нікому."

Повний текст гімну України >>>


Всім хто на Звичаї
13.7.2008

Після публікації нашого звернення щодо діяльності Міскіна, цей діяч, як і личить гниляку, почав розпускати плітки, що лист Безклубого - фальшивка, і ще деяку брехню стосовно братства.
Але проблема Міскіна в тому, що думку Леоніда Петровича щодо нього чули і інші козаки, під час останнього приїзду Батька до Києва.
Тож публікуємо повідомлення від Михайла Години, який захотів внести деяку ясність в це питання.

Докладніше >>>


ГЕЙ! ВСІ НА СІЧ!
8.7.2008

1-3 СЕРПНЯ 2008 РОКУ ВСЕУКРАЇНСЬКА ПАНАХИДА ПАМ'ЯТІ НА МОГИЛІ КОШОВОГО ОТАМАНА ЗАПОРОЗЬКОГО ВІЙСЬКА ІВАНА СІРКА!
До річниці прийняття Декларації про суверенітет України та інших історичних подій

16 липня 1990 року Верховна Рада України прийняла Декларацію про суверенітет України.
Того ж місяця українські патріотичні партії та громадські організації звернулися до Верховної Ради УРСР з пропозицією відзначити на початку серпня цього ж року 500-річчя Українського козацтва як Народне свято на місцях перебування українських козацьких Січей. Тодішній Голова Верховної Ради України Л.Кравчук дав згоду й відповідним органам наказав сприяти проведенню цієї акції.

Докладніше >>>Спас-семінар в Подмосков'ї
3.7.2008

Серед деяких добродіїв, що побували в свій час на кількох Спас-семінарах, зараз стало модним проводити власні семінари на території Російської федерації для її довірливих громадян, які дуже хочуть за гроші отримати хоч якісь знання про український бойовий Звичай Спас.
Братство вирішило не відставати від модних тенденцій, і під час нашої планової поїздки в Московську область був проведений безкоштовний Спас-семінар для всіх бажаючих жителів посьолка Красний Путь, Домодєдовского района. Тема семінару - "Спільні моменти в українській та московській бойових традиціях".
Семінар викликав живий інтерес у працездатного чоловічого населення Красного Путі, особливо хочемо подякувати Івану Кузьмичу Нєумоєву (на фото внизу) та о.Онуфрію - представнику РПЦ, який благословив проведення семінару і освятив для нього місце.Про спас ані слова
3.7.2008

На нашу адресу надійшов лист з проханням опублікувати його. Публікуємо його без редакції.
Нарешті і я прочитав статтю Міскіна Романа "О спасе замолвите слово...", бо чув про неї багато емоційних, але незрозумілих вражень протягом півроку. До речі, цю статтю та інші надіслав мені в село сам автор із Донецька. Сам я інтернетом не користуюсь і раніше ознайомитись з нею не міг. Роман Міскін вислав статтю на моє прохання.

Докладніше >>>Вітаємо українців!
30.6.2008

Вітаємо всіх українців з 67 річницею проголошення Акту відновлення Української Держави, що відбулося 30 червня 1941 р. Після проголошення Акту відбувся конфлікт з німецьким урядом, який був проти відновлення Української Держави, в результаті чого багато членів ОУН було заарештовано, відправлено в концтабори або розстріляно, а українці почали збройну боротьбу ще проти одного окупанта - нацистської Німеччини.
Слава Україні! Героям слава!На Літнє Сонцестояння
26.6.2008

З 21 по 23 червня представники Козацького братства бойового Звичаю Спас «Сокіл» та Скупи козацьких родів мали нараду з козаками Донеччини.

Ми висловлюємо подяку за надану допомогу та співпрацю отаману Союзу Козаків Донбасу «Вільність», полковнику Матвєєву Анатолію Григоровичу та майстру-ковалю Каспаруку Сергію Федоровичу, автору сучасних копій всесвітньовідомої «Пальми Мерцалова», що стала «символом відродження України як незалежної та потужної держави».

Спадщанець Анатолій Бондаренко під час курган-наснагу передав до громади Скупи козацьких родів козацьку ікону, з чим ми щиро вітаємо козаків Скупи.Слава Украине!
20.6.2008

Коли Олександр Рігельман на початку 19 століття розпитував донських козаків про їх походження то отримав відповідь:"Я, де, не Москаль, но Русской, и то по закону и вере Православной, а не по природе".
На щастя і в сучасній Росії є люди, які можуть сказати про себе "я не москаль, но русский". Одним з таких людей, що несуть дух Русі, а не Московії, є Олексій Широпаєв - поет,публіцист. Пропонуємо увазі читачів його статтю "СЛАВА УКРАИНЕ!"

На отношении к Украине сегодня проверяется русское самосознание, степень его свободы от имперщины и совка. Надо ли говорить, что далеко не все эту проверку проходят? Многие русские все еще отказывают украинцам в праве на самостийность, упорно продолжая считать их частью русского народа, а саму Украину – одной из провинций Российской империи, вроде Тульской области. И, прежде всего, так считает Кремль. Он упорно рассматривает Украину как некий заблудший кусок постсоветского пространства, а не как суверенную СТРАНУ. Именно поэтому процесс восстановления украинской идентичности вызывает столь острое недовольство Москвы. Россия, несмотря на очевидность, продолжает включать Киев в сферу своего влияния. В ход идут и нефтегазовый шантаж, и замшелые мифологемы о «триедином русском народе», и кампания «за сохранение церковного единства» (в действительности речь идет о сохранении в Украине позиций Московской патриархии как агента влияния Кремля).

Докладніше >>>Вітаємо!
17.6.2008

Вітаємо нашого братчика Олександра Пакуша з призначенням на посаду командира відділення частини військової розвідки Української Армії (за контрактом).
Сподіваємося, що славні традиції українського козацтва,армії УНР, українських січових стрільців та УПА будуть гідно продовжені в сучасній Українській Армії.
Слава Україні!Вітаємо!
13.6.2008

Вітаємо отамана Олександра Корнієнка з днем народження!
Бажаємо йому міцного козацького здоров'я та наснаги, сімейного щастя та успіху у всіх справах!
Будьмо, Батьку отамане!Про Україну та Росію, як то і про хлопців вольнолюбивих і про плюгавих яничар
12.6.2008

Підставою до цього огляду стала стаття пана Олександра Палія , що була опублікована на сайті www.pravda.com.ua і яку ми не можемо не подати у повному обсязі, оскільки повністю поділяємо думку автора.

Аналіз дій, до яких щорічно вдається Російська Федерація, офіційних і не офіційних заяв російських політиків різного масштабу, взагалі тої риторики з гостро-шовіністичним та зверхнім душком, що маємо превелике задоволення побачити на шпальтах російської преси та у електронній мережі, наводить на думку про те, що все це частини певного суспільно-політичного процесу, який має ось-ось завершитися і всі ми заживемо дружньо «у спільній родині народів-братів».

Та чи так воно є?

Докладніше >>>Нове на сайті
11.6.2008

Опубліковано статтю про українського національного героя Івана Гонту та книги Н.Король "Українське козацтво - родоначальник кінного війська Московії-Росії" і В.Січинський "Чужинці про Україну".
Приємного читання!Вітаємо!
9.6.2008

Вітаємо Олександра Котліна з обранням наказним отаманом братства, а Олександра Бабича і Віталія Єрмака з закінченням чергової навчальної сесії!Пам'ятаймо!
6.6.2008
У ці дні виповнилося 233 роки з моменту зруйнування Запорозької Січі та 63 роковини наруги над козаками у Лінці.
Козацькому Роду нема переводу!


240 РОКІВ ТОМУ
6.6.2008

240 років тому, 1768 р. доброю половиною України прокотилися події широко відомі та висвітлені під назвою «Коліївщина». Що для нас сьогоднішніх значать вони Що спонукало українців до цього? І, головне, а чим же ті події були насправді?

Докладніше >>>Леніна – на смітник!
4.6.2008

Проти ночі на 28 травня в с. Григорівка Обухівського району невідомі добродії за допомогою техніки зрушили з місця пам'ятник Леніну і так вдало, що він розвалився на три шматки. На п'єдесталі залишились лише черевики. Трагікомічний фінал колишнього вождя логічний...

Докладніше >>>Пошуки могили отамана Зеленого
4.6.2008

30 – 31 травня на заклик Історичного клубу "Холодний Яр" у Трипілля, що на Київщині, з'їхались активісти національних організацій. Мета – пошук могили повстанського отамана Зеленого.

Докладніше >>>Сотенний УПА – на Холодноярщині
4.6.2008

У 1930-ті роки Мирослав Симчич, майбутній сотенний УПА "Кривоніс", виховувався на книзі Юрія Горліса-Горського "Холодний Яр". І ось тепер, у травні 2008 р., на 86 році життя він вперше побував на Холодноярщині, пройшов стежками своїх улюблених героїв – Василя Чучупаки, Андрія Чорноти, Чорного Ворона, Пилипа Хмари...

Виїхали ми з Києва втрьох. За кермом – учасник хору "Чумаки" Борис Мельник, батько юного бандуриста Данила Мельника. Перша зупинка – в Обухові, де у краєзнавчому музеї ветерана УПА щиро вітали краєзнавець Юрій Домотенко, письменник Михайло Карасьов, поетеса Любов Мироненко, радіожурналіст Володимир Світан, керівник громадської організації "Ората" Орест Пащенко з Галичини, депутати Обухівської міської ради Олена Артюшенко, Валентина Мисяк і Любов Криворот, яка піднесла шановному гостеві хліб-сіль...

Докладніше >>>Сьогодні Свято героїв
23.5.2008

Вітаємо всіх українців зі Святом героїв!

До Свята героїв публікуємо статтю Олександра Сіроманця "Свято українських звитяжців" з сайту МНК.

Слава Україні! Героям Слава!Про Лужкова, Крим і Севастополь
15.5.2008

Після нахабних і недолугих заяв Лужкова в Севастополі і оголошенням його персоною нон-грата в Україні, російські урядовці почали висловлювати підтримку його заявам і розповідати про те, що реакція України - це прояв слабкості. А сьогодні російська влада заборонила в'їзд на свою територію депутату Верховної Ради від блоку НУ-НС Владиславу Каськіву, який їхав в Москву на запрошення російського каналу НТВ, посилаючись на статтю 27 Закону «О въезде в РФ» - заборона в'їзду особам, що загрожують безпеці Росії. Ну якщо вже "порист" Каськів може загрожувати безпеці Росії, значить Росія не така вже й "вєлікая".

Користуючись слушною нагодою, публікуємо статтю Івана Самсонова "Лужков как автор идеи «переработки навоза в суперудобрение»" з сайту "Обком", в якій доступно викладені відповіді на всі питання товариша Лужкова щодо права України на володіння Кримом і Севастополем.Вони знають, і хлопці, і зорі, й дівчата,
Що невдовзі і їм своє Свято хранить.
А поки що вони по двох колах літають.
Той в Вогненнім Кільці, а ті в бризках Льодових Полоз...

(Л.П. Безклубий, «Семипісенний віночок»)


Старша Спас-група
Зграй-семінар (Літо)
12.5.2008
 1. Спас-спадщина:
  • Збірка родових переказів "Словоспасгопки", мудрості козацької, старохарактерної :
  • - Переказ Наталки Гладкої
  • - Переказ діда Сергія Чорного
  • - Старокозацька абетка /Скупна/
  • - Словозаповіт пороговий ("Козакові...") зі слів Л. Безклубого
  • - На загал

 2. Український національний рукопаш. Звичаєвий Спас-Гопак :
  • Основи техніки і тактики Спасу, класифікація та систематика техніки початкового (вулично-побутового рівня):
  • - До історії питання. Організаційно-методичні, світоглядні та ідеологічні засади Звичаю Гопки-Спасу;
  • - Поняття: "Вихлист", "Через", "Гуп", "Канчук", "Вкляк", "Матня", "Грати/Затул/", "Клювок", "Намацування", "Котики", "Здриг", "Тин", "Мур", "Півмур", "Нишпорка", "Заступ", "Скрут", "Татарська /схрещена/ стріла", "Виверт", "Вивертчирк" тощо. Смислові відмінності.
  • - Поняття: "Вервечка", "Шкварка", "Гили", "Котик", "Причеп", "Зачеп", "Чіпка", "Попихач", "Смалений вовк", "Гони", "Цурки-палки" тощо. Смислові та функціональні відмінності.
  • - Методи та засоби техніко-тактичної підготовки
  • - Етапи оволодіння технікою та тактико-технічне удосконалення
  • - Оцінка техніко-тактичної підготовленності

Докладніше >>>З Днем Перемоги!
9.5.2008

Вітаємо всіх українців з днем перемоги над німецькими націонал-соціалістами та їх союзниками-фашистами.

Українці боролися проти них в рядах Радянської армії і УПА, тому не можна забувати що ця перемога - не власність нащадків літописної Мєрі та нащадків "рядових Райанів", за яку вони сперечаються між собою.

Це і наша перемога, нажаль лише над одним ворогом, не будемо забувати про це!Посвята Колодачем
5.5.2008
Під час відзначення звичаєвого свята Кургану Леля на кургані неподалік села Костянтинівка Донецької області спадщанець Анатолій Петрович Бондаренко провів Посвяту Колодачами козаків братства - Лагутіна А., Роги В. та Олешка О. Також Батько Бульба вручив Родовий Колодач для роду Павленків та козацьку ікону для братства.


Заява Козацького братства бойового Звичаю Спас "Сокіл" щодо ескалації владою РФ конфлікту з Грузією
30.4.2008

Сьогодні, 30 квітня, російські «миротворчі» війська вторглися на територію Грузії.

Російською Федерацією ведеться політика подвійних стандартів: критикуючи незаконне визнання незалежності Косова, вона сама надає всебічну підтримку самопроголошеним сепаратистським утворенням – Абхазії і Південній Осетії. Останніми ж заявами і діями офіційна Росія показала, що вона не визнає резолюції Ради Безпеки ООН (зокрема резолюцію РБ 1808 від 15 квітня 2008 року), які закликають держави-члени ООН поважати суверенітет, незалежність і територіальну цілісність Грузії в межах її міжнародно визнаних кордонів, і готова заради своїх імперських інтересів до військових дій проти православної Грузії.

Козацьке братство бойового Звичаю Спас "Сокіл" заявляє про свою готовність надати моральну, інформаційну, гуманітарну та іншу необхідну підтримку грузинському народу і закликає до того ж інші козацькі організації і громади.

Якщо змовчати сьогодні, завтра російські «миротворці» будуть «урегульовувати конфлікт» на нашій українській землі.Ми - Українці
24.4.2008

Продовжуємо публікацію статей спадщанця Петра Яремчука.

Стаття "Ми - Українці" присвячується правдивій історії українського народу, поверненню до нашого справжнього коріння.

Докладніше >>>Фотозвіт з Холодного Яру
22.4.2008


Спас-семінар в Холодному Яру
21.4.2008

Пройшов перший етап семінару з Гопки-Спасу, який був проведений на священній землі Холодного Яру. Молоді братчики ознайомилися з основами техніки, тактики та духовності Звичаю Гопки-Спасу. Козаки провели додаткове тренування з гаками.

Крім того, братчики взяли участь у заході з вшанування повстанців Холодного Яру, організованому історичним клубом "Холодний Яр". Близько двохсот учасників заходу освятили холодну зброю на біду ворогам України у воді Гайдамацького ставу поблизу Мотронинського монастиря.Холодний Яр – нова зустріч
18.4.2008

Найкращий фільм ХХ сторіччя «Хоробре серце» Мела Гібсона починається з жорстокої, несправедливої, навіть підлої за своєю суттю, і все ж таки – прописної істини: «… Шотландія. ХІІІ сторіччя. Я розповім вам про Уїльяма Волеса. Англійські історики стверджуватимуть, що я брешу , адже історію пишуть ті, що вішають героїв ...»

Так само і у нас в Україні «правдивою» вважалася (а декому аж пече щоби так «вважалося» і надалі) лишень та «історія», що залишив в своїх приповідках Кара-Мурза та його учні й

послідовники на кшталт погодіних, соловйових і т.д. В Україні цю традицію «гідно» підхопили (як прапор Стаханова) різного роду академіки клану Толочків та «професори» типу вихідця із синайського півострова Д.Табачніка.

Докладніше >>>В ногах правди немає,
Тож присядьмо на хвильку…

(Л.П. Безклубий, «Як підважили…»)


Холодний Яр
11-21 квітня 2008 року

Зграй-семінар (початковий)
11.4.2008
 1. Спас-спадщина:
  • За матеріалами оповідання Л.П. Безклубого:
  • - Присвячення
  • - Супойський Переказ (1954 рік)
  • - Пісня козака Мамая
  • - Переказ 1913 року
  • - Про козаччину , козаків…
  • - Про Звичай
  • - Про Кургани та Братину
  • - Про Курганні Зорі
  • - Переказ про Кургани
  • - Про Молитву
  • - Про навчання молоді та Гопки-Спас
  • - Про карби, що відомі (40 карбів)
  • - Про гопкорізів, маків та дейнеків

Докладніше >>>ВІТАЄМО З ДНЕМ НАРОДЖЕННЯ!
10.4.2008

Сьогодні Роману Ковалю виповнюється 49 років, це Людина і Українець з великої літери. Щиро вітаємо пана Романа та бажаємо йому бути таким же енергійним і цілеспрямованим!
Сподіваємося ще не раз насолодитися плодами Вашої творчості! Щастя Вам пане Романе!


Роман Коваль у розділі "Видатні постаті України""Спогади про сучасне"
9.4.2008

Минулого місяця Президент України видав Указ «Про відзначення 350-річчя перемоги війська під проводом гетьмана України Івана Виговського у Конотопській битві». Передбачається, зокрема, проведення у 2008 та 2009 роках в селі Шаповалівці Конотопського району Сумської області Всеукраїнського фестивалю «Козацький родослав», проведення у квітні 2009 року в Криму наукової конференції, присвяченої історії українсько-кримського союзу середини XVII століття, залучення до участі в урочистостях з нагоди 350-річчя перемоги представників дипломатичного корпусу іноземних держав та української громадськості за кордоном тощо.

Муза історії – жінка промовиста. І, відзначаючи славну перемогу, яка натомість обернулася дальшою руїною української державності, хотілося б, щоб її голос було нарешті почуто. Це і було б найліпшою пам'яттю про ті події.

Вадим Павленко

Докладніше >>>7.4.2008

У 1989 році на сторінці 11 щомісячного громадсько-політичного, науково-художнього та виробничого журналу ЦК ВЛКСМ «Техника-молодежи» (№2) було опубліковано статтю, а точніше лист Леоніда Петровича Безклубого до пана Ігоря Лебедєва – «Интерес моей мысли».

Публікація викликала, та й зараз викликає великий інтерес у тих, хто з тої чи іншої причини цікавиться питанням українського рукопашу «Звичай Спас-Гопак». Навколо й досі відбувається широка дискусія як з приводу самої статті, так і з того, а що то є Спас, чия спадщина, хто є зберігачі та носії цієї традиції…

Пропонуємо Вам ще раз прочитати «Интерес моей мысли», але з урахуванням тих правок, що свого часу вніс Леонід Петрович, і малу частину котрих ми сьогодні можемо собі дозволити оприлюднити…

Докладніше >>>Слово Спадщанця
5.4.2008

Зараз, як і раніше, знаходяться ті, хто хоче максимально "вихолостити" традицію Спасу, звести її виключно до рукопашу, та й те не українського. Розпочинаємо на нашому сайті в розділі "Звичай" публікацію цитат з листів та статей Леоніда Петровича Безклубого.Сто днів, які не похитнули Хортицю
26.3.2008

Свої перші 100 днів від 26 листопада минулого року , дня призначення на посаду, генеральний директор Національного заповідника "Хортиця" Максим Анатолійович Остапенко, на відміну від інших керівників, не відзначав. Що вже можна вважати доброю прикметою. Після численних скандалів та міжусобиць на Хортиці врешті запанували хоч і напружені, але трудові будні. Тим часом плани 36-річного керівника амбіційні та обсяжні: від спорудження цілої низки музеїв до ... закриття Каховської ГЕС і відновлення Великого Лугу!

Докладніше >>>Кінець «легенди» про «Nachtigall»
25.3.2008

Останнім часом з боку Ізраїлю піднялася чергова хвилі брехні і дипломатичних провокацій з приводу нагородження званням Героя України Головного командира УПА Романа Шухевича.

Публікуємо статтю Олега В'ятровича з газети "День", який вже не перший рік вивчає архівні документи, що стосуються звинувачень УПА, "Нахтигаля" та "Роланда". Брав він участь і в недавній поїздці до Ізраїлю, з метою ознайомлення з документами, які начебто доводять вину Романа Шухевича.

Докладніше >>>Козацький табір
23.3.2008

21-23 березня відбувся черговий табір за програмою козацького польового вишколу Козацького братства бойового Звичаю Спас "Сокіл"."Отаман Зелений"
18.3.2008

18 березня братчики відвідали Київський будинок вчителя, де відбулася презентація нового дослідження Романа Коваля – "Отаман Зелений". У книзі йдеться про трипільського отамана Данила Терпила, його драматичні стосунки із Симоном Петлюрою, воєнні кампанії повстанців проти Красної армії та денікінців у 1919 році.

Ось що пише пан Роман у передмові до своєї книги: "Наприкінці 1960-х, а може й на початку 1970-х, нас, учнів школи №166 м. Києва, повезли катером у Трипілля, до пам'ятника комсомольцям, які загинули на трипільських кручах від рук "озвірілих куркулів-бандитів". Ми, піонери, їхали поклонитися праху "мужніх борців за встановлення радянської влади". Пригадую, як заворожено дивився на бурхливі — під гвинтом "Ракети" — дніпровські води, а потім як піднімався піщаною стежкою на гору.

На місці загибелі київських комсомольців нам розповідали не про їхню жорстокість, не про те, як вони палили це село, обстрілювали гарматами та скидали бомби на сільські хати, а про немилосердність українських селян, які вперто захищались від "совєтської влади", насправді диктатури чужинців.
У цій книзі я донесу не тільки оцінки червоних і оточення Симона Петлюри щодо Зеленого і зеленівців, а й погляд на ті події жителів Трипілля, з якого московські палії зробили "одну майже головешку" (вислів повстанця Марка Шляхового)...

...Дослідник Віктор Савченко, який пише про українських отаманів для російської аудиторії, назвав Зеленого "благородним розбійником", що пролив "стільки своєї і чужої крові". Так і не зрозумів я, за чиєю кров'ю тужить дослідник — за чорною кров'ю російських окупантів чи за голубою, козацькою, пролитою в обороні нашої Вітчизни. Назвати ж розбійником отамана тридцятип'ятитисячного народного війська, слава про якого випереджала його полки, могла тільки недалека й чужа людина, байдужа і до поразок, і до перемог нашого народу.
Нехай читач цієї книги сам відповість — чи був отаман Зелений бандитом, як стверджували більшовики, чи амбіціонером, як змальовувало його середовище Петлюри, чи, може, "благородним розбійником", чи народним воєначальником, який вщент розбивав червоні та білі московські полки, розносячи світом славу про силу української зброї та духу."

Докладніше >>>Безкоштовні юридичні консультації
11.3.2008

Громада Козацького братства бойового Звичаю Спас «Сокіл» надає безкоштовні юридичні послуги, у вигляді письмових роз'яснень законодавства України

докладніше >>>


До дня народження Шевченка
9.3.2008

До 194-річниці з дня народження Великого Кобзаря публікуємо статтю Дмитра Донцова "За який провід".Подяка
8.3.2008

Козацьке братство бойового Звичаю Спас «Сокіл» висловлює подяку керівнику Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків Донецького державного університету інформатики і штучного інтелекту, заступнику Голови УРК Ігорю Анатолійовичу Козловському за надану допомогу у братчиковій справі та гостинність.Вітаємо козака!
8.3.2008

Щиро вітаємо козака-братчика Олександра Бабича з посвятою колодачем!Хай буде він оберегом роду твого козацького, вірним Товаришем тобі та нащадкам твоїм. Пам'ятай завжди день той святковий і слова спадщанця Анатолія Бондаренка-Бульби, з рук якого прийняв ти символ цей характерний.58 роковини з дня смерті Романа Шухевича
5.3.2008

5 березня 1950 року в селі Білогорща під Львовом в нерівному бою з московськими окупантами загинув Головний командир УПА Роман Шухевич, але слава його не вмре, не поляже.
Слава Україні! Героям слава!У Сороковини смерті козака Леоніда Безклубого
5.3.2008

Недостигла ягода-малина
На морській мілині…
Березанська Могила
Ти наснилась мені…

Он Козак із наш-часу
З-за верби вигляда
На Баняк із припасу
Що приніс Коляда

Не дивись довго Друже
Ви потрібні собі
Прокажи нужне слово
Та брататись іди

Звичай-віра спадщанська
Вам поможе в бою
В цім житті за добробут
Слава Вам! Пирію.

( Л. П. Безклубий, Одеса, листопад 2007 р.)

Нехай сприяє та хранить нас Покрова Пресвятої Богородиці Діви, заступниця козацька. Множить зусилля Братства нашого, що овіяні тисячолітнім Звичаєм народу України.Героям слава!
5.3.2008

5 березня братчики взяли участь у заходах з вшанування пам'яті Головного командира УПА Романа Шухевича.1.3.2008

На цьому світі спокуса –
на тому кара.
А життя поза цим усім.

с.Л.Б.


Старша Спас-група
Зграй-семінар (весна)
 1. Спас-спадщина:
  • Козаччина – український народний Звичай – Досвід Ладу.
  • Українське Православ'я і Покон. Козацький Присуд.
  • Коло однодумців духовних – козацьке Братство.
  • Пересторога характерника Сергія Чорного (57 слів).
  • Карбоване письмо життєзвичаю Краян Скупи.
  • Символи зберігачів Досвіду Культури українського народу.

Докладніше >>>У День захисника Вітчизни
Вшануймо тих, хто Україну захищав!
23.2.2008

с. Крилос, Галицький р-н, меморіал «Борцям за Волю України»

Слава Україні!
Героям Слава!


СІЧОВИК

Устанув із могили січовик,
Вогонь янтарний викресав кресалом,
Роздмухав люльку: «Чи ж усе пропало?! –
В його груді озвався серця крик. –

Ординці, лях, царі і більшовик,
Віддавна – за навалою навала,
Земля в огні криваво рокотала…
І знов ясир, і знов московський штик.
...Пощо на меч міняли люди рала?»

В ту мить над полем пісня залунала
Про козаченька, шаблю й чорний шлик…
Десь гучно гримнув постріл з самопала…
І радісно всміхнувся січовик,
Додавши: «Ні, ніщо ще не пропало!»

Андрій Легіт

Стаття Олександра Черненка до "Дня захисника Отєчєства" СМЄЛО МИ В БОЙ ПАЙДЬОМ… Або трупоїди"Вітаємо!
22.2.2008

Вітаємо Ольгу Корнієнко з днем народження! Бажаємо сімейної злагоди, добробуту і щастя!Щиро дякуємо Ользі за сприяння діяльності Братства.Вітаємо
18.2.2008

Вітаємо тренерсько-інструкторський склад Козацького братства бойового Звичаю Спас "Сокіл" з успішним проходженням чергової піврічної атестації. Зокрема вітаємо козаків, що показали найкращі результати:
Бабич Олександр (рукопаш гопки-спасу, козацький польовий вишкіл)
Олешко Олександр (рукопаш гопки-спасу, холодна зброя)
Рога Василь (рукопаш гопки-спасу, стрільба)Козацький табір
17.2.2008

16-17 лютого відбувся черговий табір за програмою козацького польового вишколу Козацького братства бойового Звичаю Спас "Сокіл".90 річниця проголошення самостійності Кубані
16.2.2008

16 лютого 1918 року було проголошено самостійність Кубанської Народної Республіки. Вітаємо братів-кубанців!Вітаємо!
14.2.2008

Вітаємо нашого братчика Вадима Павленка з народженням сина! Бажаємо і батькам і первістку міцного козацького здоров'я!Вшанування пам'яті козаків
10.2.2008

3 лютого київські звичаєві громади провели тризну в пам'ять про Леоніда Петровича Безклубого.
А 10 лютого на Байковому цвинтарі вшанували пам'ять Степового Батька Анатолія Васильовича Єрмака. Минуло вже 5 років з дня його трагічної загибелі.90 річниця визнання самостійності УНР
9.2.2008

9 лютого 1918 року було підписано Берестейську мирову угоду, згідно з якою Німеччина, Австро-Угорщина, Туреччина та Болгарія визнали Україну самостійною державою. Хоча ніякі закони і міжнародні визнання не можуть зупинити нахабних імперських загарбників - Шарікових і Швондєров, ласих до українського хліба. Єдиний зрозумілий для них аргумент - сила. Тож будьмо сильними."Так творилося українське військо"
7.2.2008

7 лютого братчики відвідали вечір, присвячений презентації нової книги наших партнерів - історичного клубу "Холодний Яр". На вечорі були присутні нащадки славетних учасників національно-визвольних змагань 1917-1920 років.Презентація нової книги Історичного клубу "Холодний Яр"
1.2.2008

7 лютого о 18.00 в Київському будинку вчителя (вул. Володимирська, 57) розпочнеться презентація книги "Так творилося українське військо. 10 спогадів учасників Визвольної війни 1917 – 1920-х років".
В ній козаки і старшини Армії УНР, повстанці й отамани розповідають про становлення українського війська, воєнні кампанії Армії УНР і партизанські рейди, драматичне завершення збройної боротьби регулярними збройними формаціями УНР.
Впорядкував книгу письменник Роман Коваль. У передмові до неї він, зокрема, зазначив: "Усі спогади написані так, що відчуваєш свою присутність поруч з козаками, чуєш їхні тужливі пісні, ділиш їхній розпач, береш свій шматочок останньої скибки хліба. Бачиш їх... Які ж прекрасні люди були! І бере злість, що цих вірних синів нашої Батьківщини забуто, ніби їх і не було...
Спогадами вояків, які зібрав під палітуркою цієї книжечки, я нагадую сучасникам про їхній великий борг перед тими, хто зі зброєю в руках захищав нашу землю, виборював волю і відстоював честь нашої Батьківщини".
Організатори презентації: Історичний клуб "Холодний Яр" та Київський міський будинок вчителя. Вестиме вечір упорядник книги Роман Коваль. У святі візьмуть участь кобзарі.
Вхід вільний.Пам'ятаймо!
31.1.2008

Я п'ю за вас, мої звитяжці
Хто духом крові не змалів
Хто не колотить пальцем в чашці
І хижих, - розумом - зустрів

Хто на Звичаї предковічнім
Не дався в злидні запрягти
Хто не покинув Україну
І не продався у світи

Хто б'є врага так, як потрібно
А щир душі... У час Розплат
Діждемось - славно погуляєм
І буде Лад, Сестра і Брат!

Нам покладе на плечі руки
Наш вдячний предок чрез віки
Що не забулися науки
Бути людьми! Не навпаки.

"Братчикам моїм" Л.П. Безклубий


Упокій, Господи, душу спочилого козака Леоніда.
Поминаючи сьогодні Батька Безклубого, пам'ятаймо про його заповіт даний нам:
"Не забувайте, що ви носії не тільки бойової Спадщини України, але й Національної Ідеї (Звичаю)... Шануйте і самі себе. Бо ви того варті Ділом своїм."Історія пластунів та їх звичаї
30.1.2008

Пропонуємо увазі читачів статтю Тараса Каляндрука "Історія пластунів та їх звичаї" - одну з найкращих статей, що висвітлюють історію пластунства.Крути 1918-2008
29.1.2008

Ми пам'ятаємо, що

- На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців,
Славних, молодих…

Ми не забудемо, що

- На Аскольдовій могилі
Український цвіт!

Ми знаємо, що імовірно

— По кривавій по дорозі

доведеться й
Нам іти у світ.

Історія — це не анатомічне препарування, а воскресіння й життя, яке вона прагне повернути мертвим. Тому-то їх подвиг — той скрижаль Української пам'яті, який не дасть вмерти Українській душі, згаснути полум'ю Українського серця.

Борітеся — поборете!

Вам Бог помагає!Вшанування пам'яті героїв
29.1.2008

29 січня братчики вшанували пам'ять героїв Крут, поклавши квіти до пам'ятного хреста біля Аскольдової могили.
Слава Україні! Героям слава!Козацький табір
27.1.2008

26-27 січня відбувся черговий табір за програмою козацького польового вишколу Козацького братства бойового Звичаю Спас "Сокіл".26.1.2008
2007 рік, Спас-семінар в с.Букрин для козаків Козацького братства бойового Звичаю Спас 'Сокіл' та Скупи козацьких родів, фото з архіву КББЗС'Сокіл'

26 січня 2008 року пішов з життя Леонід Петрович Безклубий.
Козаки київських звичаєвих громад низько схиляють голови перед Козаком, Товаришем, Батьком.


Уроки «кельтського тигра»
24.1.2008

Відгадайте загадку: яку країну вразив Голодомор, спричинений колоніальною політикою імперської метрополії? В якій країні національно-визвольну боротьбу вело озброєне підпілля, а прибічники «братської дружби» з імперією виступали під гаслами сепаратизму, відділення окремих регіонів від власної Вітчизни? Яку країну завойовники зверхньо називали «окраїною»? Що це за країна, в якій частина національно-патріотичних сил підтримувала нацистську Німеччину, пов'язуючи з нею надії на визволення від імперських пут, а інша частина суспільства стояла на боці тих, хто боровся проти гітлеризму? Де спостерігався процес масової еміграції, викликаної злиднями і втратою надій на майбутнє? В якій країні під тиском імперії занепадала національна мова, а двомовність лише посилила цей процес до загрозливої межі? Де люди співають тужливих пісень навіть під час радісних свят? Думаєте, це — Україна? Помиляєтесь. Це — Ірландія.

Дублін — старовинна столиця Ірландії, якій не потрібна мішура показного багатства. У країні справжніх цінностей середня тривалість життя ірландців становить 80 років для жінок і 75 для чоловіків (відповідні показники в Україні — 75 і 64 роки)

Докладніше >>>Вітаємо з Днем Соборності України
22.1.2008


Святкування Водохреща
19.1.2008

Козацьке братство бойового Звичаю Спас "Сокіл" 19 січня традиційно відсвяткувало Водохреща. Були і звичаєві ігри, і символічна боротьба Добра зі Злом, і купання в ополонці, і смачний козацький куліш. Найбільш відповідальним святкування було для молодших братчиків - вони мусили показати свої вміння у досить жорстких спасівських іграх. Дякуємо всім братчикам і нашим гостям за чудове свято.Фальшування історії
18.1.2008

Російські ЗМІ люблять підіймати тему про якусь "фальсифікацію" історії Україною, хоча відбувається якраз очищення історії від масштабних фальсифікацій, внесених саме російськими ідеологами від історії. Пропонуємо увазі читачів статтю самобутнього дослідника історії Володимира Белінського, який структурно досліджує архівні джерела, вивчаючи справжню, а не сфальшовану історію Росії.
Цікаво пригадати, як у Москві почали з'являтися деякі достовірні українські історичні джерела стосовно Руси. І не тільки українські.

Докладніше >>>Українська Світова Спілка Професійних Учителів
15.1.2008

Від 2007 року Козацьке братство бойового Звичаю Спас плідно співпрацює з Українською Світовою Спілкою Професійних Учителів (УССПУ), будучи асоційованим членом Спілки, та Світовою дитячою організацією Гуртків плекання української мови (ГПУМ). Братство щиро дякує Голові УСППУ п. Зиновію Квіту, який своїм громадським життям подає приклад для єднання українців світу, незалежно від їх громадянства.Прикладом тому – видання коштом З.Квіта дитячої книжечки «Казка про українську мову». Але, на превеликий жаль, чудово ілюстрованого Людмилою Корж-Радько видрукуваного тиражу для 62-х мільйонної нації є замало. Тому вважаємо за нагальну потребу, з дозволу автора, розмістити її і на нашій веб-сторінці.

Докладніше >>>


Сьогодні 360-а річниця повстання Богдана Хмельницького
9.1.2008

9 січня 1648 року спалахнуло повстання запорозьких козаків під проводом Богдана Хмельницького, з якого розпочалася Національно-визвольна війна України проти польського панування.
Це одна з найгероїчніших сторінок української історії. Події Хмельниччини мали вплив на всю європейську історію: вони фактично ініціювали занепад і розвал Речі Посполитої. Крім того, здобутками Хмельниччини і скрутним воєнним становищем України скористалася Московія - Богдан Хмельницький був вимушений підписати з Московією військовий договір - Переяславську угоду. Після смерті Богдана Хмельницького, його син Юрій підписує під тиском московитів "оновлену" Переяславську угоду. І звичайний військовий договір (аналогічний договір Б.Хмельницький раніше підписав з

Туреччиною) перетворюється на кількасотлітнє ярмо для України. А оригінал Переяславської угоди (як і оригінали інших невигідних для Московії історичних документів) безслідно зник, за російською офіційною версією. Хоча хто знає, можливо в якомусь "спецхрані" КДБ спокійнісінько лежить собі не тільки оригінал Переяславської угоди, а і оригінал "Повісті минулих літ"...З Різдвом Христовим!
7.1.2008

Добрий вечір тобі, пане господарю.
Радуйся, ой радуйся Земле –
Світ новий засвітився.

Застеляйте столи та ще й килимами.
Радуйся, ой радуйся Земле –
Світ новий засвітився.

Печіть паляниці з ярої пшениці.
Радуйся, ой радуйся Земле –
Світ новий засвітився.Вітаємо!
4.1.2008

«…Сім'я захисників Краю,
козацьке товариство,
войськове братство –
нікому до кінця не зрозуміле –
сонячні брати, одно слово…»

(З наспіву дідівського)


Козацьке братство бойового Звичаю Спас «Сокіл» вітає братчиків з річницею створення Братства. А також радо вітає новостворену молоду організацію, яка продовжує традиції діяльності Братства у Національному університеті «Києво-Могилянська академія» та її новообраного голову – Вадима Васильчука.Вітаємо всіх!
2.1.2008

Вітаємо всіх з новим 2008 роком! А братчиків з новим отаманом та старшиною.За рішенням козацького Кола 2 січня 2008 року отаманом Козацького братства бойового Звичаю Спас "Сокіл" було обрано Олександра Корнієнка.

Олександр Корнієнко ще на початку 90-х років долучився до справи відродження козацької бойової традиції. Він був одним з тих, завдяки кому спасівський рух розвинувся і став відомим не лише в Одесі чи Запоріжжі, а й по всій Україні. Вітаємо Олександра Володимировича з отаманством і бажаємо йому успіхів у цій нелегкій справі.

Крім всього не будемо забувати про те, що 1 січня народився визначний український політик та провідник ОУН-УПА Степан Бандера. В цей же день народився наш сучасник - козак Скупи козацьких родів Василь Середенко. А 2 січня народився спадщанець Леонід Петрович Безклубий.


Архів новин

Клуб "Спас"Дані музичні твори розміщені з метою ознайомлення користувачів сайту з воїнською (зокрема козацькою і повстанською) та народною пісенними традиціями. Братство дякує авторам і виконавцям цих та подібних музичних творів за значний внесок у відновлення пісенних традицій.